*Genç Bilgi*

Bilgi Siteniz..

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Tiyatro!!!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Administratör
Admin

MesajKonu: Tiyatro!!!   Perş. Tem. 03, 2008 3:29 pm

Genelde çoğu insan gibi bizlerde vakit bulamamaktan ya da tiyatroların sayısının az olması, bu az sayıdaki tiyatroların ise merkezden uzak, gidilmesi zor yerler olduğundan yakınırız.yaşamımızda şinema ile tiyatroya ayırdığımız yer düşülünülecek olursa sinema aılr ilk sırayı. Tiyatro arka plandadır. Bunun nedeni sorulunca arka arkaya bahaneler sıralanır; ama çoğumuz biliriz sinemada oynayan son filmleri. Belki bu bir ödev olmasa daha sonralara atılacaktı tiyatroya gitme fikri. tiyatroya gitmemek için sıralanan bahaneler ne kadar da geçersiz. Vakit azlığı mesala. Hangimiz haftada iki saatini sinemaya, gezmeye,spor yapmaya, dinlenmeye ayırmıyoruz ki...yer olayına gelince, sinama sayısı kadar fazla olmasa da merkezde az da olsa tiyatro var.
‘vahşi batı’ adlı oyuna gelince ilk hayal kırıklığımı sahneyi görünce yaşadım. Çok daha farklı bir oyundu benim beklediğim. Tahmin bile edemeyeceğim bir dekorla başladı oyun. Bir mutfaktı sahne. Hem de dekor değişikliği olanaksız bir sahneydi. Tüm oyunun mutfakta oynanacağı fikri aklıma yatmamıştı bir türlü.
Oyunun ilk perdesinde eğlendiğimi söyleyemem;hatta sıkıldım bile diyebilirim. Sürekli bir olay gerçekleşmesini bekledim;fakat pek bir olay gerçekleşmedi. Sürekli konuşulanları dinlemek sıkıcı gelmişti bana ve sanırım diğer arkadaşlarıma. Oyun çok sırada, sıkıcı gözüküyordu. Arada sırada eğlendiğimiz kısa süreler olsa da, beni oyuna bağlamaya yetmemişti bu.
Oyunun ikinci perdesinde ise özellikle lee(ali ipin) ve austin(hüseyin soysalan) ‘nin üstün performansları, oyunu sanki yaşar gibi seyirciye yansıtmaları oldu oyuna bağlanmamı sağlayan. Daha sonra oyun tekdüzelikten kurtularak eğlenceli olmaya başladı. İkinici perdeyi izlerklen zevk aldım. Oyuncuların üstün performansına hayran kaldım üstelik.
Bu ödev sayesinde tiyatroya gidişlerimi sıklaştırmaya karar verdim.

07.03.2008 = Perşembe

Yazan : Admin
Kullanıcı profilini gör http://gencbilgi.forum2.biz

Tiyatro!!!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası